Početna » Srbin pokazao Alegriju da griješi: Nije prošlo ni pola sata “Derbija dela Italija”, a VLAHOVIĆ JE ZABIO!

by Urednistvo

Sjajno veče srpskog napadača u najvećem derbiju italijanskog fudbala.

Samo pola sata trebalo je Dušanu Vlahoviću da dokaže Masimilijanu Alegriju da zaslužuje mjesto u startnih 11 Juventusa.

Trener „Stare Dame“ iznenadio je dve gurnuvši u vatru od starta jubilarnog 250. “Derbija dela Italija” osamnaestogodišnjeg Hansa Nikolasua koji je dosad odigrao samo dvije minute za seniorski tim, ali je daleko značaniji potez to što je meč počeo Dušan Vlahović.

Srpski napadač već u prvih pola sata najvećeg derbija upisao se u strijelce. Vlahović je u 27. minutu oduzeo loptu na sredini terena i poslao ju ka Kjezi, a onda nakon njegovog prizemnog centaršuta udarcem iz prve poslao u mrežu za vođstvo Juventusa 1:0.

Bio je to njegov peti gol u sezoni, a inače tek treći Vlahovića u međusobnim duelima Juventusa i Intera.

Vođstvo Juventusa je, međutim, trajalo svega pet minuta, pošto je Lautaro Martinez u 33. minutu izjednačio svojim 27. gol u 2023. godini i najavio još jedno spektakularno veče u Seriji A.

Samo dvojica igrača Intera u istoriji su u jednoj kalendarskoj godini postigli više golova od Lautara. Dijego Milito je 2012. postigao 28, koliko i Kristijan Vijeri 2001. godine.