Početna » BANJAC: PALJENJE ZASTAVE – IZRAZ MRŽNJE PREMA SRBIMA I DOKAZ DA NEMA SUŽIVOTA

BANJAC: PALJENJE ZASTAVE – IZRAZ MRŽNJE PREMA SRBIMA I DOKAZ DA NEMA SUŽIVOTA

by Urednistvo

Predsjednik Narodne partije Srpske /NPS/ Darko Banjac najoštrije je osudio paljenje zastave Republike Srpske, istakavši da je to izraz mržnje prema Srbima.
„Neka dobro zapamte zastavu koju su zapalili jer će se ona vijoriti još kroz vijekove. Mržnja koju oni ispoljavaju govori samo i jedino da nema BiH, a ima država Republika Srpska“, rekao je Banjac.
On je dodao da su huligani koji su zapalili zastavu Republike Srpske zadojeni mržnjom onih koji su kroz vijekove vršili genocid nad srpskim narodom.
„Ja kažem dosta i nikada više. Mi Srbi smo dobri ljudi i domaćini i nećemo više nikada ni oprostiti, ni zaboraviti. Smatram da sa njima više nema suživota, već samo miran razlaz. Zadržite vašu BiH – mi ćemo zadržati našu Republiku Srpsku“, rekao je Banjac Srni.
Na društvenim mrežama pojavio se video-snimak na kojem se vidi kako grupa huligana skida sa jarbola i potom pali zastavu Republike Srpske, uz povike „Alahu ekber“ i psovke.
Federalni portali prenose da se zastava nalazila na jarbolu postavljenom uz entitetsku liniju između Republike Srpske i Federacije BiH.

You may also like