Početna » Inter odbranio trofej Kopa Italije! Golovi Lautara Martineza pogurali Edina Džeku do velikog jubileja!

Milanski Inter je odbranio pehar Kopa Italije i stigao do devetog trofeja u klupskoj istoriji.

by Urednistvo

“Neroazuri” su u velikom finalu na rimskom “Olimpiku” savladali Fiorentinu i po deveti put u istoriji podigli pehar namijenjan pobjedniku italijanskog Kupa.

INTER – FIORENTINA 2:1

Nije dobro počelo po izabranike Simonea Inzagija jer je “viola” do prednosti stigla već u trećem minutu. Poslije lijepe akcije Žonatan Ikone je sjajnom loptom na drugoj stativi pronašao Nikolasa Gonzalesa, a Argentinac nije poslao u mrežu – 0:1.

Uzvratio je Inter u 29. minutu pogotkom Lautara Martineza, koji je izbjegao ofsajd, zakasnio je da iziđe srpski reprezentativac Nikola Milenković, pa je “gaučos” pogodio suprotni ugao za izjednačenje – 1:1.

Argentinac je osam minuta kasnije ponovo pogodio mrežu Pjetra Terasijana i to majstorskim volej udarcem za preokret – 1:2.

Bili su to stoti i 101. pogodak Lautara u dresu Intera u karijeri.

TIm iz Firence je u nastavku kreirao dosta prilika za izjednačenje, dvije dobre šanse propustio je napadač reprezentacije Srbije Luka Jović, koji je ušao u igru 70. minutu, a u samom finišu u ljubičastom dresu zaigrao je i Aleksa Terzić.

Kidisali su do kraja izabranici Vinćenca Italijana prema golu Samira Handanovića do samog kraja, ponovo je u sudijskoj nadoknadi sjajnu šansu imao Jović, ali nije uspio da pogodi mrežu, pa je pehar, DEVETI u istoriji kluba, otišao u vitrine milanskog Intera.

Fiorentina je s druge strane ostala na šest osvojenih trofeja, a posljednji je osvojila 2001. godine.

JUBILARNI PEHAR ZA KAPITENA “ZMAJEVA”

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko je zamijenjen u 58. minutu (umjesto njega ušao je Romelu Lukaku), ali je poslije večerašnje pobjede crno-plavih stigao do 10. jubilarnog trofeja u igračkoj karijeri!

To je Edinu četvrti pehar sa Interom (dva Kupa i dva Superkupa Italije), a prethodno je osvojio pet pehara sa Mančester sitijem (dvije titule u Premijer lige, Liga kup, FA kup i Superkup Engleske), te šampionsku titulu sa Volfsburgom.