NOLE PONOVO NA VRHU! Najbolji svih vremena ispisao istoriju! (VIDEO)

by Adriapress

Najbolji teniser svih vremena – Novak Đoković!

Poslije današnjeg rekordnog 23. grend slem trofeja u karijeri, to više ne mogu da mu ospore ni najveći kritičari.

Od ta 23 grend slem trofeja, tri je osvojio na Rolan Garosu, a najnoviji današnjom pobjedom u finalu pariskog gren slema nad Norvežaninom Kasperom Rudom sa 3:0, po setovima 7:6 (7:1), 6:3 i 7:5, poslije tri sata i 15 minuta borbe!

Ne samo što je ovom pobjedom postao rekorder po broju osvojenih grend slem trofeja, nego se vratio i na čelo ATP liste, pa će od sutra i zvanično ponovo biti prvi na listi, ispred Karlosa Alkaraza koji je u Pariz stigao kao svjetski “broj 1”.

Mnogi su potcjenjivali Kaspera Ruda, ali on je, pogotovo u prvom setu, pokazao da nije slučajno što je već treći put u posljednjih godinu dana akter grend slem finala.

Sjajno je Norvežanin započeo meč, odmah je stigao do brejka i poveo sa 3:0, a Novaku je trebalo više vremena da uhvati svoj prepoznatljivi ritam igre. Previše je griješio u prvih nekoliko gemova, pogotovo kada su u pitanju smečevi, a uz to je bilo primetno da mu je i velika vlažnost vazduha otežavala posao.

Ipak, i pored svih problema, Novak uz malo sreće uspijeva da vrati brejk i smanji na 4:3, poslije čega na svoj servis stiže i do izjednačenja.

Vodila se ravnopravna borba do taj-brejka, a tu je Nole “svoj na svome”. Kao i u još nekoliko takvih situacija od početka turnira, naš teniser je savršeno odigrao i ovaj taj-brejk, dobio ga je sa 7:1 poslije sat i 20 minuta iscrplkjujuće borbe i od tog trenutka je sve bilo mnogo lakše.

Rud je bio uzdrman, počeo je više da griješi, a Novak to koristi i početkom drugog seta dolazi do vođstva od 3:0. Tu prednost je rutinski održao do kraja drugog seta koji je dobio sa 6:3.

U većem dijelu trećeg seta se igralo gem za gem, sve do jedanaestog gema kada Đoković pravi ključni brejk za istorijsku pobjedu. Poveo je tada sa 6:5, a onda u narednom gemu na svoj servis stavio pečat na 23. grend slem trofej!